Contact Information
Contact Iwona
883 080 791
Bielsko-Biała, śląskie, Polska
Visit Website
PLN 0.00
More Information
Rudolf został złapany kilka miesięcy temu, pod jednym z bloków. Miał koci katar i rany na głowie. Kilka tygodni spędził w lecznicy. Niestety po zakończonym leczeniu zamieszkał w domu tymczasowym, ponieważ testy wykazały że jest nosicielem wirusa kociej białaczki, nie mogliśmy już go wypuścić na wolność ( (FeLV - Feline Leukemia Virus -
Dla ludzi i innych zwierząt kocia białaczka jest całkowicie niegroźna, ale dla bezpieczeństwa lepiej nie łączyć go ze zdrowymi kotami.
Wirus białaczki może przez wiele lat być w stanie "uśpienia", może też się nigdy nie uaktywnić. Takim kotom potrzeba maksymalnie ograniczyć sytuacje stresogenne, podaje się także leki podnoszące odporność organizmu, kot musi być pod stałą opieką weterynaryjną, aby można było szybko zareagować na ewentualne infekcje. Musi być regularnie odrobaczany (szczepienia są podawane tak samo jak w przypadku zdrowych kotów) . To bardzo ogranicza jego możliwości adopcyjne, ponieważ może zamieszkać tylko z innymi kotami białaczkowymi lub jako jedynak. Dodatkowo, początkowo robił wszystko żeby w domu tymczasowym uznano go za dzikusa. Jednak powoli, powoli udało się Rudolfa przekonać, że człowiek nie jest taki straszny. Okazało się że Rudolf uwielbia głaskanie. Niestety, prawdopodobnie, ktoś kiedyś bardzo go skrzywdził, bo zdarza mu się, podczas takiego głaskania, mieć napady strachu, które okazuje bijąc łapą głaszczącego. Chciałby być bliżej człowieka, ale jeszcze się boi. Wiemy, że znalezienie domu dla takiego kota to prawie cud, ale mimo wszystko mamy nadzieję że znajdzie się osoba, która nie będzie się bała podjąć wyzwania przekonania Rudolfa, że człowiek i kot mogą razem fajnie sobie wspólnie żyć. Jego dom musi być niewychodzący i bezpieczny, bez małych dzieci, nie wiemy jak reaguje na psy. Może mieszkać z innym kotem FeLV+. Osoba, która zdecydowała by się dać mu dom, musi być świadoma jego choroby i charakteru.

Kot jest podopiecznym Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.
Przy adopcji obowiązuje wizyta przed adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.
Kontakt: 883 080 791
AdSense code
This Ad has been viewed 9 times.