W nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej, bo o drugiej w nocy trzeba będzie przestawić zegarki na godzinę trzecią. Wiele wskazuje na to, że taką czynność wykonamy po raz ostatni, a czymś takim jak zmiana czasu będziemy tylko opowiadać kolejnym pokoleniom.

W państwach należących do Unii Europejskiej panuje zgodność co do tego, że zmiany czasu komplikują życie, jest też zgoda, by pozostać przy czasie letnim. Oznacza to, że w okresie zimowym jasno będzie się robić między godziną 9 a 10 (w zależności od miesiąca), za to dłużej będzie jasno. Na ten temat wypowiadają się różni specjaliści, jedni uważają, że zmiana czasu jest dobra, bo półmrok rano źle wpływa na człowieka, który w tym czasie zaczyna pracę, a dzieci lekcje w szkole. Ciekawe, czy za ewentualną zmianą w Unii Europejskiej pójdą inne państwa, bo przecież znamy te anomalia, że stoimy w pociągu, by ten odczekał godzinę i dojechał do stacji docelowej o czasie. Teraz czeka nas podobna sytuacja, gdy na przykład z Chorwacji wybierzemy się do Serbii lub z Polskiu na Ukrainę lub Białoruś..

Większość telefonów komórkowych zmieni godzinę automatycznie. Nie trzeba o tym pamiętać. Samodzielnie z kolei będziemy musieli zmienić godziny w zegarkach tradycyjnych i elektronicznych.