Podczas konferencji prasowej poseł Małgorzata Pępek zabrała głos w kilku sprawach ważnych dla mieszkańców południowych regionów województwa śląskiego.

Posłanka od wielu lat jest zwolenniczką powstania dwóch linii kolejowych, które mają odciążyć ruch samochodowy i wpłynąć na zwiększenie dochodów z turystyki. Pierwsza to linia Wilkowice Bystra – Szczyrk, druga Wisła Głębce – Zwardoń. Złożyła w tej sprawie interpelację do ministra transportu Andrzeja Adamczyka, bo choć w ministerstwie zdają sobie sprawę z konieczności budowy tych linii, to w sprawie nie dzieje się nic lub prawie nic. – W 2006 roku ten projekt został przez PKP zaakceptowany, teraz o sprawie jest cicho – mówi posłanka.

Podobna sytuacja jest w sprawie budowy drogi ekspresowej Przybędza – Milówka, która ma być odciążeniem mieszkańców Milówki i Węgierskiej Górki, przez które centra wiedzie obecnie cały ruch tranzytowy na Słowację. – Pamiętam, jak w tej sprawie w Bielsku-Białej obecna była ówczesna premier Beata Szydło. Było wielkie wydarzenie, a nic w tej kwestii nie drgnęło.

Walka o czyste powietrze jest kluczową dla poseł sprawą. W  sobotę  23 marcaw kinie Janosik organizuje ona konferencję na temat walki ze smogiem. Początek o godzinie 18. – Zaprosiłam specjalistów w tej dziedzinie, którzy fachowo zajmą się problemem.

W biurze poselskim Małgorzaty Pępek w Bielsku-Białej przy ulicy Cyniarskiej 22 można zasięgnąć informacji w sprawie wypełniania wniosków o dofinansowanie na wymianę pieców, termoizolację i wymianę okien. W tym roku każdy obywatel może liczyć nawet na 53 tysiące złotych wsparcia na realizację inwestycji. Ci, którzy nie dają rady przebrnąć przez gąszcz dokumentów mogą liczyć na fachową pomoc pracownicy poselskiego biura.