W meczu 20. kolejki I ligi mężczyzn w hali pod Dębowcem ekipa BBTS Bielsko-Biała pokonała, bez straty seta, AZS AGH Kraków. 23 stycznia dla fanów siatkówki prawdziwa gratka, bowiem BBTS w Pucharze Polski podejmie Jastrzębski Węgiel, czyli jedną z najbardziej utytułowanych ekipa w historii polskiej siatkówki.

Trwa wspaniała passa bielskiej ekipy zarówno w lidze, gdzie ekipa z Podbeskidzia awansowała na 6. pozycję, jak i w Pucharze Polski. AGH Kraków to ekipa bardzo solidna, do której trafiają młodzi gracze i jak przed laty w Częstochowie zyskują markę i potem trafiają do zacniejszych i bogatszych teamów. Krakowianie nie wygrali nawet seta, ale to nie znaczy, że poddali się bez walki. Byli bardzo bliscy wygrania drugiej partii, w trzeciej także postawili się miejscowym. Gdyby nie bardzo dobra postawa Piotrowskiego na przyjęciu (dostał za to nagrodę MVP meczu), a zwłaszcza bezbłędna gra w ataku Krikuna BBTS by tego meczu nie wygrał. Ale za to kibice mogli obejrzeć pełne emocji widowisko na bardzo dobrym sportowym poziomie.

BBTS Bielsko-Biała – AZS AGH Kraków 3:0 (25:18, 26:24, 25:21)
MVP:
Tomasz Piotrowski
BBTS:
Macionczyk (5), Suchacki (6), Adamczyk (4), Krikun (16), Piotrowski (13), Cedzyński (8) oraz Koziura, Marek (libero) Nowak (1), Skotarek (1), Sawicki, Oniszk (1), Łysikowski.
P/Region