W niedzielę 6 stycznia 2019 r. w Jaworzu po raz pierwszy wyruszył z kolędą Orszak Trzech Króli.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godz. 14:00 modlitwą, którą poprowadził proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Jaworzu ks. Stanisław Filapek. Następnie Orszak wyruszył z parkingu przy ul. Pałacowej, ulicami Zdrojową i Wapienicką, do Amfiteatru, na scenie którego czekała Święta Rodzina. Moderatorami „królewskiego pochodu” byli Małgorzata Sikora – prezes Stowarzyszenia „Opatrzność” i Tadeusz Kostoń – kierownik artystyczny i dyrygent chóru Scholi „Gaudium Providentiae”.

Nie zabrakło również trzech mędrców, którzy z gwiazdą betlejemską na czele, prowadzili kolędników do szopki betlejemskiej, gdzie przed żłóbkiem złożyli złoto, kadzidło i mirrę. W rolę królów wcielili się radny Rady Powiatu Bielskiego Jacek Czader (Kacper), wójt Radosław Ostałkiewicz (Melchior) i przewodniczący Rady Parafialnej Bartłomiej Mieszczak (Baltazar). Rolę Św. Rodziny odegrali państwo Jadwiga i Adam Szeląg.

W trakcie uroczystości Małgorzata Sikora wspólnie z katechetką siostrą Eliaszą ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Jaworza wręczyły dzieciom z obu szkół nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie bożonarodzeniowym. Na koniec zgromadzenia odśpiewali wspólnie kolędy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia.

     

 

źródło: UG Jaworze