Jak zapowiedział wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz podczas najbliższej sesji Rady Gminy Jaworze zawnioskuje o powołanie Pani Alicji Iskrzyckiej w skład Rady Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu na wakujące miejsce po odwołaniu byłego radnego Jerzego Ryrycha.

Alicja Iskrzycka – od urodzenia mieszkanka Jaworza, gdzie też uczęszczała do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Dąbrowskiej. Od 1989 roku jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy, gdzie od 2002r. prowadzi Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej. W ramach działalności ww. Koła Pani Alicja Iskrzycka organizuje wyjazdy dzieci nad morze m.in. wakacyjne obozy szkoleniowo-wypoczynkowe, zielone szkoły, zloty jungów w Kołobrzegu. Od samego początku istnienia Koła zapewnia jego udział w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież na Morzu”. W kategorii – szkoły podstawow:) „Najlepsze szkolne koło LMiR” – Koło z Jasienicy utrzymuje od wielu lat tytuł „wiodącego szkolnego koła LMiR”. Pod jej kierownictwem Koło zdobywa od lat znaczące miejsca w konkursie „Wiedzy o Pomorzu Zachodnim” – w tym w ubiegłym roku pierwsze miejsce. Koło jasienickie współpracuje z Kołem LMiR z Jaworza oraz z dr. Markiem Guzikiem (Przewodniczącym Rady Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu) m.in. podczas warsztatów ekologicznych.

Od ponad dziesięciu lat Pani Alicja Iskrzycka współpracuje z Kołem Wędkarskim w Bierach, organizując Międzynarodowe Zawody Wędkarskie (we współpracy ze Związkiem Wędkarskim w Bielsku-Białej oraz kołem LMiR w Jaworzu), które później przybrały formę Pikniku Wędkarskiego dla dzieci – członków LMiR. W ramach działań Koła Pani Alicja Iskrzycka była współorganizatorką na stawach wędkarskich w Bierach spławikowych zawodów wędkarskich. Dzięki jej aktywności dzieci i młodzież z Jasienicy i Jaworza mogli brać udział w zawodach wędkarskich – „Dzień Dziecka”, „Wakacje” oraz „Pożegnanie lata”.

Za swoją działalność Pani Alicja Iskrzycka została wyróżniona nagrodami dyrektora szkoły, Wójta Gminy Jasienica, a także Ministra Edukacji Narodowej. Pani Alicja Iskrzycka otrzymała również „Medal za zasługi dla wędkarstwa”, „Medal Admirała Marynarki Wojennej” oraz jedno z najwyższych odznaczeń Ligi Morskiej i Rzecznej „Krzyż Pro Mari Nostro”.

“Jestem przekonany, że Pani Alicja Iskrzycka, jako członkini Rady Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, wniesie nową jakość w funkcjonowanie tej gminnej instytucji kultury, a jej doświadczenie będzie swoistą wartością dodaną dla działalności jaworzańskiego Muzeum. Stąd też rekomenduję kandydaturę Pani Alicji Iskrzyckiej na członkinię Rady Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu “– mówi wójt Radosław Ostałkiewicz.

 

 

źródło: UG Jaworze