Już po raz czwarty z inicjatywy Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” w Dolinie Wapienicy w Bielsku-Białej zagościł „Mikołajkowy Bieg z Nadzieją”. Impreza zgromadziła blisko dwustu biegaczy.

 

W niedzielę 2 grudnia o godzinie 12:20 wystartował Mikołajkowy Bieg Główny na dystansie 6 kilometrów. Malownicza trasa poprowadzona została na trasie ścieżek biegowych w Dolinie Wapienicy. Na mecie zameldowało się dokładnie 197 zawodników a zwycięzcą, z czasem 20:28,8 został Szymon Krywult z Bielska-Białej. Najszybsza wśród pań okazała się Joanna Duda z Łodygowic, która pokonała trasę w czasie 27:34,6

 

O godzinie 13:00 na terenie „Klimczokówki” wystartował MINIBIEG. Seria zawodów dla najmłodszych odbywała się na dystansach od 60 do 180 m. Dla wszystkich uczestników biegów dla dzieci przygotowano medale wręczane przez Mikołaja, dodatkowo zwycięzcy w każdej z kategorii (trzy pierwsze miejsca) otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

Przed biegiem dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach, podczas których szyły ozdoby choinkowe. Po biegu organizatorzy zaprosili na spotkanie z Mikołajem przy ognisku. Nie zabrakło zabaw, konkursów i pyszności – domowych ciast, gorących napojów, czy kiełbaski z ogniska.

 

Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” powstała w czerwcu 1990 roku z inicjatywy ks. prof. dr hab. Czesława Cekiery ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów oraz ks. mgr Józefa Walusiaka – kapłana diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Głównym celem i zadaniem Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży, wspieranie rodzin i pomoc w ich trudnościach. Fundacja prowadzi placówki terapeutyczno-wychowawcze oraz działania profilaktyczne. Podczas niedzielnych biegów można było wspomóc jej działalność np. poprzez zakup „cegiełek”.

 

Bieg zorganizowano w ramach zadania IV Bieg Mikołajkowy z Nadzieją dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Bielsko-Biała.

 

              

 

 

J.B.