Policjanci z bielskiej drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło  w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta. Kierujący Toyotą Avensis, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 79-letnią kobietę. Pomimo prowadzonej reanimacji oraz wysiłków lekarzy i ratowników medycznych, kobiety nie udało się uratować.

Jak wynika z ustaleń, 38-letni kierujący, na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił 79-letnią kobietę. Pomimo bardzo szybko podjętej akcji reanimacyjnej kobieta zmarła. Okoliczności tego wypadku badają policjanci z drogówki. Na miejscu prowadzone były szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki.

Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45, tel. 33 812 12 55, nr alarmowy 112.

 

Apelujemy o ostrożność!

Jesień to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze!

 

Jednocześnie nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez tych użytkowników sprawia, że wzrasta liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. Na nieoświetlonej drodze, kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów nadjeżdżających z przeciwka i znaki poziome wymalowane na jezdni. Sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj w odległości 30 – 40 metrów. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli o około 5 razy wcześniej! To może uratować pieszemu lub rowerzyście życie!

 

Źródło: slaska.policja.gov.pl