Maja Grzyb i Viktoria Glombitza, uczennice ze szkoły w Wieszczętach, wygrały konkurs pięknego czytania „W kręgu prozy Henryka Sienkiewicza”, zorganizowany w Rudzicy.

W nagrodę zwyciężczynie zmagań otrzymały tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Głównymi celami konkursu, jaki odbył się we wtorek 20 listopada w szkole w Rudzicy, było popularyzowanie wartości patriotycznych poprzez czytanie dzieł literatury pięknej oraz propagowanie kultury czytelniczej w oparciu o teksty Henryka Sienkiewicza.

Na zaproszenie organizatorek konkursu, Barbary Szimke, Joanny Kasperek i Agnieszki Rycak-Żuber, odpowiedziało siedem szkół z gminy Jasienica, w zmaganiach wzięło udział łącznie 23 uczniów. W komisji konkursowej zasiadły aktorka Teatru Polskiego Jagoda Krzywicka, logopeda Dominika Ciurla, a także bibliotekarka z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy Magdalena Wacławik. Po przesłuchaniach jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas IV-VI „Mistrzem Pięknego Czytania” została Maja Grzyb, zaś w kategorii klas starszych Viktoria Glombitza. Obie są uczennicami szkoły w Wieszczętach. Nagrodę publiczności otrzymała z kolei Nikola Lorańczyk ze szkoły w Rudzicy.

Po zakończeniu części konkursowej członkowie koła teatralnego ze szkoły w Rudzicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, które poprowadziła członek komisji konkursowej i aktorka Teatru Polskiego Jagoda Krzywicka. Głównym celem zajęć była praca nad umiejętnością wyrażania uczuć poprzez mimikę i ekspresję ruchową. (A. Rycak-Żuber)

 

źródło: UG Jasienica