W środę 21 listopada szkoła w Rudzicy uroczyście obchodziła dzień patrona – św. Jana Pawła II.

W śród gości Dnia Patrona Szkoły znaleźli się m.in. wójt Janusz Pierzyna, przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica oraz radni Zofia Polok i Marek Szimke, a także ks. proboszcz Jacek Wójcik oraz ks. kanonik Jan Gustyn. Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było spotkanie młodzieży z księdzem doktorem Andrzejem Wołpiukiem. Ten duszpasterz młodzieży jest koordynatorem Punktu Informacji o Destrukcyjnych Ruchach Religijnych w Bielsku-Białej, wybitnym znawcom problematyki sekt i koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Najmłodsi z przedszkola i klas 1-3 zaprezentowali wiersze autorstwa Jana Pawła II, a następnie porozmawiali z gościem. Z kolei klasy starsze przygotowały składankę słowno-muzyczną „Byłeś, jesteś i będziesz z nami”, które było przewodnim hasłem uroczystości. Uczniowie przypomnieli historię życia Karola Wojtyły, a występ ubogacił występ chóru.

Po występie młodzież miała możliwość posłuchania krótkiej prelekcji ks. Andrzeja Wołpiuka o Janie Pawle II, Światowych Dniach Młodzieży oraz współczesnych zagrożeniach, pełnej osobistego świadectwa prelegenta. Duszpasterz przybliżył również zebranym kwestię zagrożeń płynących z Internetu, a w trakcie wykładu dotyczącego współczesnych sekt uzmysłowił, jak wielkim są one problemem i jak zmieniły sposób działania, tj. z agresywnego na bardzie zakamuflowany np. pod postacią z pozoru niewinnych spotkań, treningów czy szkoleń. (B. Małachowska)

 

źródło: UG Jasienica