Po raz kolejny w murach Hali Sportowej Jaworze gościło Fundację Kuloodporni, która zorganizowała trening AmpFutbolu dla dzieci niepełnosprawnych. Duża niespodzianką była również wizyta Ministra Sportu, Witolda Bańki który przybył do Hali Sportowej towarzyszyć w treningu dzieci wraz Wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem.

Fundacja Kuloodporni, która prowadzi drużyny AmpFutboolu i zachęca do uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne znalazła swoje miejsce w Jaworzu. Po raz kolejny w Hali Sportowej zorganizowano trening dla drużyny dziecięcej. Działalność fundacji pod kierownictwem Daniela Kawki jest coraz bardziej rozpoznawalna i zyskuje coraz większe zainteresowanie. Nic dziwnego, że właśnie na ten niecodzienny trening wybrał się również Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

To była pierwsza wizyta w tym obiekcie. Gminie Jaworze udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki ponad 3 mln zł na budowę obiektu. Podczas otwarcia niestety Minister Witold Bańka, nie mógł być obecny na uroczystości.
Panu ministrowi, wręczyłem jedną ze stu piłek na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaś on wpisał się do kroniki hali. Niemniej jednak w centrum dzisiejszych wydarzeń były dzieci i działalność Kuloodporni Bielsko-Biała, którą nasza gmina aktywnie wspiera – zrelacjonował obecny na treningu Radosław Ostałkiewicz, Wójt Gminy Jaworze. AmpFutbol to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa osób niepełnosprawnych. Mogą w nią grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Kuloodporni dążą do rozwoju tej dyscypliny sportu.

 

 

 

źródło: UG Jaworze