49-letnia kobieta odniosła obrażenia w wypadku, do którego doszło dzisiaj tuż przed. 11.00 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że piesza przechodziła przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego wypadku ustalają bielscy policjanci.

Wstępne ustalenia wskazują, że piesza weszła na jezdnię zza stojących w korku pojazdów, a następnie została potrącona przez samochód marki Ford S-Max, którym kierowała 43-latka. Poszkodowana doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Zanim zdecydujemy się na przekroczenie jezdni, dokładnie upewnijmy się, że nie nadjeżdża pojazd i możemy bezpiecznie przejść. Pamiętajmy, że na nagłe wtargnięcie na jezdnię – nawet na pasach – może zakończyć się poważnymi obrażeniami.

Przypominamy, że poza obszarem zabudowanym pieszy ma obowiązek używać elementy odblaskowe. Biorąc pod uwagę okres jesienny – długie mroczne poranki i wieczory, często padający deszcz, powodujący śliskość nawierzchni oraz znacznie zmniejszoną widoczność pieszego na drodze, zaleca się pieszym noszenie odblasków również w obszarze zabudowanym. Jest to konieczność wynikająca ze zdrowego rozsądku!

 

 

źródło: Policja Bielsko