Groźnie wyglądało potrącenie 83-letniej kobiety, do którego doszło dzisiaj tuż przed 10.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej. Na szczęście piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca, kierujący ciężarowym manem, stracił już prawo jazdy. Policjanci z drogówki ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Z ustaleń wynika, że 37-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man, nie zachował należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 83-letnią pieszą. Kobieta została potrącona lewym narożnikiem kabiny. Poszkodowana trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała i po badaniach została wypisana do domu. Sprawca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa kolizji znajdzie wkrótce swój finał w sądzie.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Zanim zdecydujemy się na przekroczenie jezdni, dokładnie upewnijmy się, że nie nadjeżdża pojazd i możemy bezpiecznie przejść. Pamiętajmy, że na nagłe wtargnięcie na jezdnię – nawet na pasach – może zakończyć się poważnymi obrażeniami.

źródło: Policja Bielsko