Znane są już oficjalne wyniki w wyborach samorządowych na Wójta Gminy Jasienica i do Rady Gminy Jasienica, jakie odbyły się w niedzielę 21 października.

Na Wójta Gminy na kolejną kadencję został wybrany Janusz Pierzyna, uzyskując 7 980 głosów, co stanowi 82,29 proc. poparcia. W niedzielnym głosowaniu wybrano również 21-osobowy skład Rady Gminy Jasienica. W wyborach wystartowały dwa komitety wyborcze: KWW Prawo-Rodzina-Samorząd (PRS) oraz KW „Nasze Sprawy” (NS), kandydaci tego pierwszego komitetu uzyskali 18 mandatów, drugiego – trzy.

Uzyskane głosy przedstawiamy poniżej w kolejności alfabetycznej:

1. BIERSKI Karol Ignacy (PRS), okręg nr 2, 331 głosów,

2. BURY Maria (PRS), okręg nr 1, 441 głosów,

3. CEBULAK Stanisław (PRS) , okręg nr 1, 436 głosów,

4. CHOLEWIK Janusz Andrzej (PRS) , okręg nr 1, 507 głosów,

5. CZARNIECKI Wiesław Tadeusz (PRS) , okręg nr 3, 350 głosów,

6. FLOREK Zdzisław Wiesław (NS) , okręg nr 3, 322 głosów,

7. GASZEK Grażyna Elżbieta (PRS) , okręg nr 1, 377 głosów,

8. GOŁYSZNY Jacek Tomasz (PRS) , okręg nr 1, 473 głosów,

9. HANDZEL Franciszek Antoni (PRS) , okręg nr 3, 249 głosów,

10. HAWEŁEK Mirosława Jadwiga (PRS) , okręg nr 1, 427 głosów,

11. KOPEĆ Genowefa Krystyna (PRS) , okręg nr 3, 209 głosów,

12. KRYMSKI Dariusz Marek (NS) , okręg nr 3, 176 głosów,

13. KRYWULT Urszula Anna (PRS) , okręg nr 2, 270 głosów,

14. ŁĄCZ Beata Iwona (NS) , okręg nr 3, 236 głosów,

15. MACHALICA Czesław (PRS) , okręg nr 2, 650 głosów,

16. OSUCH Tomasz Stanisław (PRS) , okręg nr 3, 328 głosów,

17. POLOK Zofia Małgorzata (PRS) , okręg nr 2, 502 głosów,

18. SADLIK Barbara Elżbieta (PRS) , okręg nr 2, 253 głosów,

19. SOJKA Irena Halina (PRS) , okręg nr 2, 318 głosów,

20. SZIMKE Andrzej Karol (PRS) , okręg nr 1, 279 głosów,

21. SZIMKE Marek Krzysztof (PRS) , okręg nr 2, 313 głosów.

Warto zaznaczyć, że trzynaście z tych osób już wcześniej pełniło mandat radnego rady Gminy Jasienica: Karol BIERSKI, Maria BURY, Stanisław CEBULAK, Janusz CHOLEWIK, Zdzisław FLOREK, Jacek GOŁYSZNY, Franciszek HANDZEL, Mirosława HAWEŁEK, Genowefa KOPEĆ, Czesław MACHALICA, Tomasz OSUCH, Zofia POLOK, Andrzej SZIMKE.

 

 

źródło: UG Jasienica