Od dwóch miesięcy cyklicznie interweniuję w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej w sprawie przebudowy ul. Strumieńskiej. Na drodze, po której już odbywa się ruch, w ostatnich dniach doszło do kolejnych zdarzeń, które pod znakiem zapytania stawiają rzetelność realizowanego projektu, a tym samym udział finansowy Gminy Jasienica w tym przedsięwzięciu.

Już wcześniej interweniowałem podczas wizji lokalnych, gdy okazało się, że duże samochody ciężarowe z przyczepami nie są w stanie pokonać skrzyżowań, ani też skręcić na rondzie przy zjeździe z Rudzicy do Międzyrzecza. Na mój wniosek została wtedy poszerzona jezdnia przy azylach dla pieszych oraz poszerzone rondo, tak, aby droga nie została zablokowana przez przejeżdżające samochody.

Chce podkreślić, że jako Gmina Jasienica zadeklarowaliśmy wsparcie finansowe do przebudowy drogi, ważnej dla ruchu pomiędzy miejscowościami gminy Jasienica, jak również pojazdów przejeżdżających w tranzycie. Zabezpieczyliśmy w budżecie Gminy Jasienica na ten cel ponad 3,3 mln zł jako dofinansowanie do przebudowy drogi powiatowej. Oświadczam jednak, że w przypadku, gdy droga nie zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami Gminy Jasienica, to nie przekażemy naszych środków wcześniej zadeklarowanych.

Wójt Gminy Jasienica

Janusz Pierzyna

 

 

źródło: UG Jasienica