Po blisko roku został wybudowany budynek zaplecza sportowo-gospodarczego w Rudzicy. W piątek 5 października nastąpił jego odbiór techniczny.

Obok boiska sportowego przy szkole w Rudzicy powstał dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowo-gospodarczego. – Jest to inwestycja do wszechstronnego rozwoju naszej gminy, społeczności, różnorakich zainteresowań i pasji, aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy, a co najważniejsze dla osób niepełnosprawnych, jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Obiekt będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk sportowych. Na górnej kondygnacji powstała salka ćwiczeń, dostosowana do poruszania się po niej przez osoby niepełnosprawne. Będzie z niej korzystał m.in. niepełnosprawny sportowiec Damian Iskrzycki, mieszkaniec Rudzicy, który w tej dyscyplinie osiąga już sukcesy międzynarodowe. Wjazd do salki prowadzi dogodny podjazd z parkingu od strony szkoły. Z kolei w dolnej części znajduje się zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami na sprzęt sportowy, łącznie o powierzchni 166 mkw. W ostatnim czasie został również położony dywanik asfaltowy na otaczającym szkołę i obiekt parkingu za wartość: 137 tys. zł.

Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, przy czym 787 400,00 tys. zł z tej kwoty wójt pozyskał w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

     

 

 

źródło: UG Jasienica