W ramach programu „Maluchy w ruchu” przedszkole w Rudzicy we wrześniu rozpoczęło cykl spotkań z cyklu „Bajkowe popołudnia”.

Założeniem programu „Maluchy w ruchu” jest skłonienie jak najszerszej grupy dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności sportowej, fizycznej i rekreacji w połączeniu z innymi rodzajami aktywności. W programie zaakcentowane będą twórcze metody pracy.

Tematem wrześniowego spotkania była bajka „Złotowłosa i trzy misie”. Zajęcia rozpoczęły się kukiełkowym teatrzykiem, dzięki któremu najmłodsi poznali przygody bohaterki, Złotowłosej. Następnie wspólnie z bohaterami oraz gośćmi spotkania, Złotowłosą i Misiem, dzieci pokonywały przeszkody w „zaczarowanym lesie”, biorąc udział w konkurencjach sportowych.

Przedszkolaki miały możliwość wykazania się kreatywnością podczas wykonywania pracy plastycznej, tworząc misie z bajki. Spotkanie było okazją do tego, aby zintegrować przedszkolaki z różnych grup, rozwijać twórczość, kreatywności najmłodszych oraz do polepszyć ich sprawność fizyczną.

 

źródło: UG Jasienica