Policjanci z Czechowic-Dziedzic wyjaśniają okoliczności, w jakich dzisiaj tuż przed 12.00 w Zabrzegu przy ul. Gazdy doszło do uszkodzenia gazociągu i niekontrolowanego wycieku gazu. Z pobliskiego przedszkola ewakuowano 116 dzieci oraz 11 pracowników tej placówki.

Z ustaleń wynika, że do uszkodzenia gazociągu doszło w czasie prac ziemnych prowadzonych przez operatora koparki. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pracownicy pogotowia gazowego zakręcili dopływ gazu do rurociągu. Ze względu na zagrożenie wybuchem, odłączono także dopływ energii elektrycznej do pobliskich budynków. Z pobliskiego przedszkola ewakuowano 116 dzieci oraz 11 pracowników. Strażacy wyznaczyli specjalną strefę ochronną na placu zabaw, gdzie najmłodsi znaleźli schronienie. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych.

Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wykaże, czy do powstania zagrożenia mogło dojść na skutek zaniedbań ze strony pracowników wykonujących prace ziemne lub urzędników.

 

źródło: Policja Bielsko