„Squash na Chrobrym” to impreza promująca bardzo dynamicznie rozwijającą się w ostatnich latach w Polsce dyscyplinę sportową jaką jest squash. To już piąta odsłona wydarzenia, podczas którego można zobaczyć rozgrywki na specjalnie ustawionym pełnowymiarowym szklanym korcie w centrum Bielska-Białej.

W drabince Elite zmierzy się 16 najlepszych zawodników z naszego województwa w Pierwszych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska. Rywalizacja na najwyższym poziomie rozpocznie się 24.08 o godz. 17:00 w klubie Enjoy Squash, wieczorem wygrani pierwszej rundy zagrają na szklanym korcie o wejście do półfinału. W sobotę, 25.08 na placu Bolesława Chrobrego zmierzą się finaliści drabinki Elite oraz Open – od godz. 20:00.

Od najbliższej niedzieli czołowi gracze z klubu Enjoy będą rywalizować w pojedynkach drużynowych:

Niedziela 26.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. S4S (Katowice)
Poniedziałek 27.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. GymForYou (Oświęcim)
Wtorek 28.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #3 (Katowice)
Środa 29.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #2 (Katowice)
Czwartek 30.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #1 (Katowice)
Piątek 31.08 – Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. Enjoy Squash (Kraków)

Na sobotę, 1.09 zaplanowane jest uroczyste zamknięcie wydarzenia oraz mecz pokazowy Polska vs. Reszta Świata. W tej odsłonie Mistrz Polski Juniorów Max Wielgus zmierzy się z zawodnikiem z Australii Josephem Whitem, który ponownie odwiedzi nasze miasto… ponownie, ponieważ w roku 2016 wziął udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie juniorska drużyna Australii przegrała w 1/4 finału z drużyną Pakistanu, właśnie na pl. Chrobrego podczas III edycji imprezy.

Drugi mecz rozegra aktualny Mistrz Polski Przemysław Atras z Danielem Poleshchukiem – wielokrotnym mistrzem Izraela, którego bielszczanie poznali w poprzednich edycjach „Squasha na Chrobrym”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania, ale co najważniejsze do spróbowania swoich sił na szklanym korcie pod okiem najlepszych instruktorów od piątku 24.08 do soboty 1.09 w godzinach 10:00-19:00. Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Squash na Chrobrym 2018
V edycja
24 sierpnia – 1 września 2018 r.

 

źródło: UM Bielsko-Biała