Nawet do 5 lat za kratami grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu w Szczyrku. 70-latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną i kierowanie gróźb wobec syna. W sobotę (28.07) bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

W czwartek wieczorem (26 lipca) mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Szczyrku, gdzie mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 70-letnią żoną. W czasie kłótni napastnik znieważał, poniżał i bił kobietę. Dodatkowo groził swojemu synowi pozbawieniem życia i zdrowia.

Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany jest trzeźwy. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzuty znęcania się nad małżonką i kierowania gróźb karalnych wobec syna. Ustalono, że sprawca od kilku miesięcy dopuszczał się przemocy psychicznej i fizycznej wobec kobiety. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

źródło: Policja Bielsko