Na zaproszenie Wójta Janusza Pierzyna przyjechali do Gminy Jasienica wiceminister rodziny, I wicewojewoda śląski oraz dyrektor katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

O możliwościach wykonania pełnego węzła komunikacyjnego na drodze ekspresowej S52 w rejonie Grodźca i Świętoszówki rozmawiano w poniedziałek 16 lipca na spotkaniu u wójta gminy Jasienica Janusza Pierzyny.

Poza gospodarzem w spotkaniu wziął udział wiceminister rodziny, pracy i spraw społecznych, a zarazem poseł Stanisław Szwed, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz Michał Mendrok, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. – W ciągu najbliższych lat zamierzamy zrealizować projekt Jasienickiego Kurortu Zamkowego. To oznacza, że rejon ten się ożywi. Już teraz obciążenie ruchem skrzyżowań z ekspresówką na terenie naszej gminy jest duże, dlatego chcemy, aby w Grodźcu powstał zjazd z S52 od strony Bielska, co znacznie ułatwi komunikację, a zarazem zmniejszy się ruch koło gminy – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Wójt dodaje, że podjęliśmy starania o wpisanie tego węzła do planu przestrzennego zagospodarowania. W tym rejonie są też tereny, które stosunkowo niewielkim kosztem pozwolą na wykonanie takiego zjazdu. Koncepcja zakłada, że po zjeździe z drogi ekspresowej od strony Bielska kierowca dojeżdżałby do ronda, które skieruje go na kolejne skrzyżowanie – rondo na starej ul. Cieszyńskiej, gdzie ruch zostałby rozdzielony na ten w kierunku Grodźca oraz w stronę Świętoszówki. Jednocześnie to pierwsze rondo umożliwiałoby również wjazd na drogę ekspresową i jazdę w kierunku Cieszyna.

Pomysł wspiera poseł Stanisław Szwed. Zastrzega jednak, że obecnie w budżecie Państwa nie ma pieniędzy na tę inwestycję. – Pierwszeństwo mają nowe autostrady i drogi ekspresowe. Będziemy jednak rozmawiać w Ministerstwie Infrastruktury, aby wpisać projekt w plany inwestycyjne – mówi Szwed.

źródło: UG Jasienica