Osiem defibrylatorów i 10 bardzo dobrze wyposażonych zestawów ratowniczych PSP R-1 trafiło w poniedziałek do 12 jednostek OSP na terenie gminy Jasienica. – Wiem, że będziecie z niego właściwie korzystać, aby ratować ludzkie życie – mówił druhom wójt Janusz Pierzyna.

Wójt pozyskał blisko 107 tys. zł dofinansowania do nowoczesnego sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych. To 99 proc. całej kwoty, jaką trzeba była zapłacić za defibrylatory oraz zestawy ratownicze wraz z szynami Kramera i deskami ratowniczymi. Pieniądze pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Pespenitancjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. W poniedziałek 16 lipca w towarzystwie gości, wiceministra rodziny, pracy i spraw społecznych Stanisława Szweda, I wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza oraz komendanta miejskiego bielskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniewa Mizery, wójt uroczyście przekazał strażakom nowy sprzęt.

Wójt prezentował gościom wysokie kwalifikacje druhów z 12 jednostek OSP gminy Jasienica. – Można mieć magazyny pełne najlepszego sprzętu, ale sam sprzęt nie niesie ratunku. To bardzo sobie cenię, że potraficie go używać i zawsze jesteście gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi – mówił wójt strażakom. – Dziś przekazujemy wam ten dobry i nowoczesny sprzęt. Ale to również zobowiązanie dla was, do kolejnych szkoleń, do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i do stałej czujności, by w każdej chwili móc ruszyć na pomoc – dodawał.

Sprzęt trafił do jednostek. Wójt wyjaśnił, że został tak podzielony między strażami, aby jak najbardziej skrócić potencjalny czas dojazdu z pomocą w każde miejsce na terenie gminy Jasienica.

        

źródło: UG Jasienica