Nawet do 5 lat za kratami grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej. 67-letni bielszczanin podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 65-letnią żoną. W czasie kłótni napastnik znieważał i poniżał kobietę. Groził też pokrzywdzonej pozbawieniem jej życia.

Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzuty znęcania się nad małżonką. Ustalono, że sprawca od kilku miesięcy dopuszczał się psychicznej przemocy wobec kobiety. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

źródło: Policja Bielsko