W sobotę druhowie z OSP w Międzyrzeczu Dolnym uroczyście obchodzili jubileusz 125-lecia powstania straży. Z tej okazji otrzymali nowy sztandar.

– Wasi przodkowie znaleźli w sobie tę ochotę i siłę, aby się zebrać i poświęcić służbie drugiemu człowiekowi. To cieszy, że od pokoleń nie brakuje takich ludzi w waszej społeczności. I widząc członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej można ze spokojem myśleć o przyszłości. Gratulując nowego sztandaru życzę, aby ci młodzi strażacy wzrastali pod jego szczytnymi hasłami pomocy drugiemu człowiekowi – mówił wójt Janusz Pierzyna, a zarazem prezes Gminnego Związku OSP w Jasienicy.

Z okazji jubileuszu odznaczono licznych strażaków i osoby wspierające jednostkę w Międzyrzeczu Dolnym. Duże brawa otrzymał wieloletni prezes Henryk Francuz, którego udekorowano odznaką za wysługę 60 lat w straży pożarnej. Strażacy z Międzyrzecza Dolnego otrzymali również nowy sztandar, ufundowany przez społeczeństwo województwa śląskiego. Jednostka do tej pory dysponowała sztandarem, ufundowanym w 1983 i przekazanym w 1984 r. W specjalnej ceremonii wycofano stary sztandar i wprowadzono nowy.

Strażakom na ręce prezesa jednostki OSP Stanisława Cypcera gratulacje złożyli goście uroczystości, m.in. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i spraw społecznych, poseł Jerzy Jachnik, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, wicestarosta Grzegorz Szetyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku bryg. Grzegorz Piestrak, a także prezes zarządu powiatowego Związku OSP Stanisław Nycz. Okolicznościowe pismo gratulacyjne przesłał szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

     

 

źródło: UG Jasienica