Tegoroczne Jasienickie Zawody Sportowo-Pożarnicze wygrała męska drużyna z Łazów, zaś wśród pań – OSP Międzyrzecze Dolne. Drużyna Młodzieżowa z Roztropic znów okazała się najlepsza.

– Gdy wyruszacie do akcji, często nawet nie widać waszego trudu, poświęcenia życia dla innych ludzi. Dziś możemy z dumą patrzeć na wasze umiejętności, które osiągacie dużymi wyrzeczeniami, często kosztem własnego życia osobistego. Nie ma większej wartości, niż ta świadomość, że komuś się pomogło, uratowało jego majątek, czasami nawet życie. Dziękuję za zaangażowanie i ten ciągły trud podnoszenia kwalifikacji, stałego trenowania, aby być coraz lepszym. Jako samorząd zdobywamy coraz lepszy sprzęt, nowe samochody i urządzenia pomocne w ratowaniu życia. Dzięki temu wasze umiejętności mogą być lepiej wykorzystane dla społecznego dobra – mówił wójt Janusz Pierzyna, a zarazem prezes Związku Gminnego OSP w Jasienicy.

Podziękował też najmłodszym strażakom z drużyn młodzieżowych. – To dla nas wielka radość patrzeć, jak sobie coraz lepiej radzicie w zawodach pożarniczych. Dziś to jeszcze jest zabawa, ale za chwilę się to zmieni, wejdziecie do drużyn bojowych, będziecie brali udział w interwencjach i cieszymy się, że z takim zapałem się do tej roli przygotowujecie – dodawał Janusz Pierzyna.

Zawody zostały rozegrane na boisku piłkarskim w Rudzicy, łącznie wystartowało w nich trzynaście drużyn seniorów – z każdej Ochotniczej Straży Pożarnej w sołectwach gminy Jasienica, a także z sąsiedniego Jaworza. Międzyrzecze Dolne, Międzyrzecze Górne oraz Mazańcowice wystawiły także zespoły kobiece, wystartowało również pięć drużyn młodzieżowych. Starsze drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym oraz w ćwiczeniach bojowych, młodsi mieli do wykonania ćwiczenia bojowe oraz musztrę. Zwycięzców uhonorowano pucharami, medalami i dyplomami.

Organizatorem zawodów był Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Jasienicy, kierował nimi komendant gminnego OSP Roman Marekwica. Wśród zaproszonych gości był zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak.

 

Wyniki Zawodów

 

Klasyfikacja generalna zawodów dla grupy C seniorów – Kobiety:

1. miejsce OSP Międzyrzecze Dolne

2. miejsce OSP Międzyrzecze Górne

3. miejsce OSP Mazańcowice

 

Klasyfikacja generalna zawodów dla grupy A seniorów – Mężczyźni:

1. miejsce OSP Łazy

2. miejsce OSP Świętoszówka

3. miejsce OSP Rudzica

4. miejsce OSP Międzyrzecze Górne

5. miejsce OSP Grodziec

6. miejsce OSP Wieszczęta

7. miejsce OSP Roztropice

8. miejsce OSP Jasienica

9. miejsce OSP Międzyrzecze Dolne

10. miejsce OSP Mazańcowice

11. miejsce OSP Landek

12. miejsce OSP Iłownica

 

W grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych:

1. miejsce OSP Roztropice

2. miejsce OSP Grodziec

3. miejsce OSP Międzyrzecze Dolne

4. miejsce OSP Jasienica

5. miejsce OSP Międzyrzecze Górne

                 

źródło:UG Jasienica