Anna Adamaszek została „Superuczniem 2018” Szkoły Podstawowej  w Kaniowie. Tym zaszczytnym tytułem obdarzyło ją komisja, która decydowała, kto spośród 13 zgłoszonych kandydatów, zasługuje na takie wyróżnienie.

  • Ania to osoba, która ma swoje zdanie a jednocześnie umie zachować się stosownie do sytuacji – – Jest dziewczyną odpowiedzialną, zawsze terminowo wywiązującą się z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Wewnętrzna dyscyplina i koncentracja podczas lekcji pomagają jej w zdobywaniu bardzo dobrych wyników w nauce. Prezentuje wysoką kulturę osobistą zarówno w szkole jak i poza nią – napisano w uzasadnieniu wniosku.

Poza koleżeńską osobowością Ania reprezentuje swoją szkołę na wielu polach. Przede wszystkim w konkursach o randze ogólnopolskiej: z języka angielskiego i matematyki „Archimedes”, w konkursie matematycznym „Galileo”, „Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej”, w konkursach przedmiotowych z języka polskiego i angielskiego, a także plastycznych. Zdobyła I miejsce w przeglądzie muzycznym SAGA, Janowickim Konkursie Pieśni Gospel i „Święcie Muzyki w Bestwince”.

Anna Adamaszek uwielbia grać w piłkę siatkową. Jej kolejną pasją jest żeglarstwo. Pływa na desce windsurfingowej. Swoje zainteresowania realizuje śpiewająco, bo jej miłością jest również muzyka. We wrześniu rozpocznie naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, w klasie gry na klarnecie. Natomiast na co dzień gra w Orkiestrze Dętej Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie oraz uczęszcza do Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Art” w Czechowicach – Dziedzicach i na próby chóru „Divertimento”.

sza