Teatr Dramatyczny z Białegostoku ze sztuką “Mayday” Ray’a Cooney’a w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zwyciężył w zakończonym w niedzielę wieczorem Festiwalu Komedii „Funfest”.

Aktorzy otrzymali nagrodę “Złotego Rechotu”. Towarzyszyła jej ceramiczna statuetka przedstawiająca żabę. Jej autorem jest artysta Zbigniew Bury. Nawiązuje ona do zabawnych żab we frakach, które znajdują się na portalu jednej z secesyjnych kamienic w Bielsku-Białej.

Laur przyznali widzowie. “Mayday” opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Wskutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją.

Festiwal Komedii „Funfest” trwał w Bielsku-Białej sześć dni. Oprócz „Mayday” widzowie zobaczyli pięć spektakli, w tym jeden zaprezentowany przez teatr z Czech. Wydarzenie zwieńczył w niedzielę występ bielskich aktorów, którzy zaśpiewali największe przeboje szwedzkiego zespołu Abba.

 

sza

Foto:Teatr Polski w Bielsku-Białej. Koncert ABBY.