Radosław Ostałkiewicz postanowił połączyć dwie wyjątkowe okazje – oddanie do użytku wielofunkcyjnej hali w Jaworzu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wymyślił zabawę 100 piłek na 100-lecie Niepodległości. Ostatnią, setną piłkę otrzyma najmłodszy uczestnik oficjalnych obchodów, które 11 listopada odbędą się w Jaworzu.

– Pierwszą piłkę oddałem w ręce ks. Jana Byrta z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Nasza jaworzańska piłka znalazła się wśród tych przekazanych przez m.in. Zbigniewa Bońka, znanego byłego piłkarza, obecnie prezesa PZN czy Piotra Żyły, skoczka narciarskiego. Na oficjalnym otwarciu hali wyłoniliśmy 21 posiadaczy piłek – liczba nieprzypadkowa tyle lat trwała II Rzeczpospolita (1918-1939). Wieczorem po meczu Polska-Czechy obdarowaliśmy piłkami również 29 przybyłych uczestników i tu również liczba nie jest przypadkiem – tyle lat bowiem trwa już bowiem III Rzeczpospolita (1989-2018) – powiedział wójt.

 

Jak zapewnia Radosław Ostałkiewicz do rozdania zostało jeszcze trochę piłek. – Rok obchodów trwa, więc z pewnością nadarzy się ku temu okazja – zapewnił wójt.

 

sza