Prace potrwają do jesieni, choć można już zobaczyć pierwsze efekty. W Jasienicy, w kompleksie rekreacyjnym Drzewiarza powstała nowa ścieżka rekreacyjna. To nie koniec inwestycji w rekreację.

W rejonie wiaty i placu zabaw na Drzewiarzu zbudowano utwardzoną ścieżkę brukową, wzdłuż której stanęło 21 ławek. Miejsce wyposażono w oświetlenie parkowe. Całość wkrótce dopełnią tablice informacyjne, które nadadzą miejscu charakter edukacyjny.Tematem informacji będzie środowisko przyrodnicze regionu Śląska Cieszyńskiego, przede wszystkim rośliny i ptaki. Dla tych ostatnich dodatkowo zostaną na drzewach zawieszone budki lęgowe. Wkrótce przy ścieżce stanie także stół do gry w szachy. – To kolejne miejsce na terenie gminy do odpoczynku dla całych rodzin. W poprzednich latach powstało ponad 20 placów zabaw i tzw. siłowni zewnętrznych – podkreślił Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy.

Modernizowany jest również skwer przy urzędzie gmin, gdzie już stanęła konstrukcja z głazów granitowych, którą chłodzi fontanna leczniczej solanki, dostarczonej z pobliskiego Zabłocia w gminie Strumień. Usunięto także część nadmiernie rozrosłych krzewów.  W najbliższych dniach zasadzone zostaną także nowe kwiaty i zieleń.

sza