W niedzielę 17 czerwca odbyło się w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku pierwsze z czterech ekumenicznych nabożeństw w czasie Mundialu 2018 Rosja

Kościół pękał w szwach. Przybyło wielu rodziców z dziećmi, którzy kochają Ewangelię i piłkę. Dzieci dzisiaj miały piękną Ewangelię , cudowne pieśni i na koniec każde dziecko otrzymało piękną piłkę. Dzieci dostały specjalne zadanie zadanie aby dołączyć do ewangelickiego etosu pracy. Bo otrzymując piłkę mają zadanie do zrobienia muszą zaprosić kolegów by stworzyć drużynę, znaleźć boisko i zagrać mecz słuchając najlepszego trenera , którym jest Bóg .

Piłki zbieraliśmy od dwóch miesięcy i nazbieraliśmy 300 szt od Prezydenta RP . Premiera RP . Marszałka Sejmu , od Zbigniewa Bońka od wojewody i wielu innych osób . Była modlitwa i był też chrzest najmłodszej uczestniczki w tym nabożeństwie gdzie najmłodsza ochrzczona Emilia Cieślar otrzymała także piłkę . Były też dla każdego Nowe Testamenty abyśmy mogli słuchać naszego trenera poprzez Słowo Boże. I modlitwa o naszą reprezentację, która zagra w Rosji pierwszy mecz na Mundialu. Nabożeństwo było pod tematem “Łączy nas Ewangelia i piłka”. Wierzymy, że wśród tych 200 dzieci , które dzisiaj dostały piłkę będzie następca Roberta Lewandowskiego. Za tydzień kolejne nabożeństwo ekumeniczne w czasie Mundialu i znowu na koniec piłki !

źródło: Ks Jan Byrt