Od pierwszego przetargu minęły dwa lata i…nic. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował, że ogłosił nowy przetarg na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej. To najbardziej zakorkowana trasa w mieście, której rozbudowa została zablokowana. Teraz oferty można składać do 25 lipca.

Kierowcy przejeżdżający codziennie ulicą Cieszyńską, nie kryją frustracji, gdy z nimi rozmawiamy. – Skandal, wąski kocioł, droga na ruch z lat 70- siątych ubiegłego wieku – to najmniej dosadne określenia. Bez względu na porę roku ulica Cieszyńska się korkuje. I będzie jeszcze gorzej, jeżeli nic się nie zmieni.

Planowana rozbudowa ma kosztować 100 milionów złotych. Ulica zostanie przebudowana na długości czterech kilometrów. Na tym odcinku powstaną tzw. ronda turbinowe, a także przebudowane zostaną skrzyżowania. Wykonawca, który wygra przetarg i podpisze umowę będzie miał 20 miesięcy na zrealizowanie prac.

Pierwszy przetarg na rozbudowę Cieszyńskiej  został ogłoszony w połowie 2016 roku. W lipcu ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił, że  wygrało konsorcjum firm Eurovia Polska – Eurovia C.S. Miasto nie mogło jednak podpisać umowy z wykonawcą, bo w Naczelnym Sądzie Administracyjnym toczy się postępowanie. Kiedy część mieszkańców protestuje przeciwko zmianom, inni stoją w korkach.

sza