Infrastruktura ośrodka narciarskiego Skrzyczne Centralnego Ośrodka Sportu przejdzie przed sezonem zimowym kolejną ważną modernizację.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wnioskował o przyznanie środków na inwestycję związaną z funkcjonowaniem ośrodka narciarskiego na Skrzycznem. Wobec podjętych decyzji projekt „Przebudowa instalacji naśnieżania wraz z instalacją zasilania elektroenergetycznego, instalacją sterowniczą i rozdzielniami elektrycznymi – przebudowa pompowni wody (Dolina Tartak) – II etap” znalazł się w programie o szczególnym znaczeniu dla sportu. Ośrodkowi przyznano blisko 1,4 mln zł na przywołane powyżej zadanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Będzie to kolejne z działań COS-OPO w Szczyrku, zmierzające do rozwoju ośrodka, z którego zimą chętnie korzystają miłośnicy aktywności na stoku. – Narciarzy i snowboardzistów co roku przybywa do nas sporo. Dbamy o to, aby z wykorzystaniem ministerialnych środków zapewniać im coraz lepsze warunki – mówi Ireneusz Furczyk, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

 

źródło. www.skrzyczne.cos.pl