Burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar otrzymał nagrodę im. Marty Garapich “Samorządowiec Podbeskidzia 2018” r. Galę we wtorek wieczorem zorganizowało w Bielsku-Białej stowarzyszenie Niezależni.BB.

Laureat odbierając wyróżnienie podkreślił, że traktuje je jako uhonorowanie trudu wszystkich swoich współpracowników. – Wyniki, które można zobaczyć, nie są tylko moją zasługą. Jeden człowiek w samorządzie nic nie znaczy. To wynik ciężkiej pracy szerokiego grona osób” – podkreślił. Dodał, że nagroda jest też wyrazem docenienia jego postawy społecznej. „Z jednej strony pozostaję wierny rodzinnym tradycjom – jestem w PSL w trzecim pokoleniu, (…) ale z drugiej strony pamiętam, że w samorządzie nie reprezentuje się partii. Tak jak mieszkańcy mają różne poglądy, tak i ten, który został przez nich wybrany, ma obowiązek ich poglądy szanować – mówił.

Krzysztof Jan Klęczar jest burmistrzem Kęt od 2014 r. Był pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Oprócz zwycięzcy do nagrody nominowani byli: burmistrz Ustronia na Śląsku Cieszyńskim Ireneusz Szarzec, wójtowie – Świnnej na Żywiecczyźnie Henryk Jurasz i Wilkowic koło Bielska-Białej Mieczysław Rączka, a także szef bielskiej rady osiedla Biała Krakowska Tomasz Wawak.

Nagrodzie patronuje Marta Garapich, która po wyborczym zwycięstwie kandydatów Komitetu Obywatelskiego “Solidarność” w 1989 r., pełniła w istniejącym wówczas województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej. W 2015 r. sędzia została pierwszą laureatką wyróżnienia.

sza