Janusz Okrzesik, jeden z liderów stowarzyszenia Niezależni.BB poinformował we wtorek wieczorem, że będzie kandydował na prezydenta Bielska-Białej w najbliższych wyborach samorządowych.

Bielsko-Biała potrzebuje mądrej zmiany, a wybór między kandydatami dużych partii – PiS oraz PO – nie daje gwarancji, że się ona dokona. Zdecydowałem się kandydować, by mieszkańcy mieli też kandydata niezależnego i bezpartyjnego – powiedział. Dodał, że nie został jeszcze ogłoszony termin wyborów i nie wolno prowadzić kampanii wyborczej. Przyznał jednak, że w środowisku Niezależnych.BB trwają już prace nad programem. ,- Prawdopodobnie z początkiem września Niezależni.BB zorganizują konwencję wyborczą, na której przedstawimy kandydatów na radnych i program – poinformował.

Janusz Okrzesik ma 53 lata. W latach 80. działał w podziemiu solidarnościowym. W wyborach 4 czerwca 1989 r. został wybrany na posła z listy Komitetu Obywatelskiego ,,Solidarność”. Później związał się z Ruchem Obywatelskim – Akcją Demokratyczną, a następnie z Unią Demokratyczną i Unią Wolności.

Janusz Okrzesik już raz startował na prezydenta Bielska-Białej. W 2014 roku, w drugiej turze, przegrał z Jackiem Krywultem.

sza

Foto: Niezależni.BB