Efektowną oprawę miało świętowanie 60-lecia istnienia KS Międzyrzecze.

W sobotę 9 czerwca na obiekcie sportowym tego klubu od rana miały miejsce wydarzenia związane z tymi obchodami. Najmłodsi rozgrywali swoje mecze, popisywali się umiejętnościami w ramach „Turbokozaka”, a po zakończeniu ich zmagań rozpoczęła się oficjalna część z udziałem zaproszonych gości m.in. wójta Janusza Pierzyny, radnych gminy Jasienica, powiatu bielskiego oraz przedstawicieli Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z Romanem Kubieńcem, prezesem Podokręgu Bielsko-Biała na czele.

Od Wójta Janusza Pierzyny, prezes klubu otrzymał pamiątkową tabliczkę z napisem:

Z okazji wyjątkowego jubileuszu 60-lecia istnienia Klubu składamy Zarządowi oraz Członkom serdeczne gratulacje. Pragniemy wyrazić swoje uznanie za Państwa wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sportu i zacieśniania więzi społecznych w naszej Gminie i całym Regionie. To Waszemu nieustającemu zaangażowaniu należy zawdzięczać osiągnięcia, jakie stały się udziałem KS Międzyrzecze w całym okresie jego działalności. Doceniamy starania władz Klubu, aby nasi sportowcy mieli godne warunki do pracy i treningu, a kibice mogli być świadkami znaczących wydarzeń sportowych.

Chcę podkreślić, że zasługi i dorobek Klubu to nie tylko jego sportowe sukcesy, lecz także niezwykle silne oddziaływanie na naszą lokalną społeczność. Poprzez dzielenie się swoją pasją Działacze, Trenerzy, Zawodnicy i Pracownicy Klubu zawsze tworzyli niepowtarzalną atmosferę przeżywania sportu tak na boisku KS, jak i w jego sołeckim otoczeniu.

Dziękuję założycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju Klubu, przede wszystkim do utrwalenia szczytnych ideałów sportu wśród najmłodszego pokolenia. Z dumą i radością śledzimy kolejne sukcesy podopiecznych KS Międzyrzecze. Wraz z gratulacjami proszę przyjąć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Historia KS Międzyrzecze sięga 1958 roku. Historię klubu tworzyli ludzie – pasjonaci i społecznicy, którzy podczas sobotniej uroczystości zostali uhonorowani przez władze klubu pamiątkowymi medalami i pucharami oraz odznakami przyznanymi przez Śląski Związek Piłki Nożnej i Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Brązową odznakę ŚlZPN otrzymał Marcin Bebek, srebrne trafiły do Mirosława Isuli, Mirosława Jasiewicza, Bogusława Kalisza, Krzysztofa Szczyrbowskiego i Stanisława Wieciecha, natomiast złotą odebrał Zdzisław Szczyrbowski, prezes KS Międzyrzecze. Przedstawiciele KS Międzyrzecze odebrali szereg gratulacji, życzeń i prezentów w postaci piłek do gry, pucharów i efektownej patery. Atrakcją popołudnia był mecz KS Międzyrzecze z piłkarkami ekstraklasowego Mitechu Żywiec, w którym ważniejsze od wyniku była dobra zabawa.

                 

 

źródło: UG Jasienica