Już w najbliższą niedzielę na bielskim Rynku odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Mieszkańcy miasta i turyści będą mogą pokazać, że nie jest im obojętny los zwierząt, a także przyroda, która nas otacza. Ekolodzy, miłośnicy zwierząt, wolontariusze zapraszają na spotkanie pt: Bielsko-Biała zielone miasto przyjazne zwierzakom.

Początek wydarzenia o godzinie 14.00. Jak przekonują organizatorzy m.in. Fundacja Psia Ekipa, Ośrodek Rehabilitacji “Mysikrólik” Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, a także Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, podczas imprezy można będzie dowiedzieć się jak mądrze pomagać bezdomnym zwierzakom domowym i dzikim, co robić, żeby drzewa w mieście były zdrowe i żyły jak najdłużej i  jak dbać o stan powietrza w mieście.

Przedstawione zostaną również praktyczne pomysły jak  wprowadzić ideę  Zero Waste  (zero śmieci) w życiu codziennym.  – Dla najmłodszych przygotowaliśmy szereg atrakcji: zgadywanki i zabawy w rozpoznawanie gatunków zwierząt i drzew,  pamiątkowe zdjęcie w dziupli drzewa, odbijanie szablonów na koszulkach – napisali z zaproszeniu organizatorzy.

Założyciele ogrodu 100 ODMIAN POMIDORÓW przygotowali zabawę plastyczną  nawiązującą do odmian pomidorów „Bawole serce”, „Wielka zebra”, „Wesele w Nebrasce”.

Dorośli wezmą udział w warsztatach z dendrologiem, otrzymają publikacje o drzewach i lokalnej przyrodzie. W trakcie wydarzenia będzie funkcjonował wegański catering, a w dobry nastrój wprawi  muzyka z odgłosami lasu.

sza