Monika Jaskólska, pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” już wie, jak powinna wyglądać ławeczka z amerykańskim gwiazdorem, która ma stanąć w Bielsku-Białej. Jak poinformowała w nocy na portalu społecznościowym, napłynęło do niej bardzo dużo projektów. – Żaden jednak niestety nie spełniał do końca mojego wyobrażenia o ławeczce – napisała.

Kilka miesięcy temu Jaskólska zaproponowała, by w mieście ustawić ławkę,  podobną do tej, na której w filmie “Forrest Gump” siedział występujący w tytułowej roli Tom Hanks. Konstrukcja miała zostać wzbogacona o charakterystyczny element fiata 126, którego aktor otrzymał w ubiegłym roku. – Będzie to idealne miejsce wspomnień i atrakcja, żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. A Tomowi również będzie milej do nas wracać – skomentowała Jaskólska.

Projekt ławeczki z amerykańskim gwiazdorem wymyśliła  sama. – Niestety mam taki charakter, a nie inny i lubię realizować pomysły, które czuje i się z nimi zgadzam. Dlatego sama zaprojektowałam wizję tego co chce osiągnąć. Następnie zostało to zaprojektowane w 3D żebyście mogli zobaczyć to co ja widziałam zamykając oczy – podkreśliła Monika Jaskólska.

Dodała, że chciała uwiecznić spotkanie niezwykłego człowieka jakim niewątpliwie jest Tom Hanks z „naszym ukochanym 126” i tego co się wydarzyło czy wydarzy jeszcze w naszym mieście. – Konstrukcja ma na celu nie tylko charakter atrakcji turystycznej, ale służy jako ławka aby odpocząć czy pobawić się z dzieckiem – podkreśliła.

Z pomysłem identyfikują się obecne władze Bielska-Białej, które już zapowiedziały, że pomogą w jego realizacji.

 

Sza

 

Foto: Monika Jaskólska