Nową siedzibę komendy miejskiej policji w Bielsku-Białej oficjalnie otworzy dziś o 11.00. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Budynek bielskiej policji to obecnie jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Wraz z wyposażeniem kosztował 107 mln złotych.

Nowa komenda to pięciokondygnacyjny budynek o kształcie cyfry 8. Znajduje się tu jedyna w województwie śląskim kryta strzelnica, z której będą korzystać nie tylko bielscy policjanci, ale także funkcjonariusze z okolic. Jest także sala gimnastyczna z siłownią i stacja obsługi pojazdów. Wygodne boksy mają także psy, które służą w bielskiej policji.

Inwestycja sfinansowana została z pieniędzy Komendy Głównej Policji. Teren pod  budowę nowej siedziby policji w Lipniku przekazał bielski samorząd, który w zamian otrzymał prawa do dotychczasowej siedziby, położonej w centrum. Dotychczas komenda mieściła się przy ul Rychlińskiego, w budynku zaadaptowanym w latach 70. XX w. z hotelu robotniczego. Był niepraktyczny, wyeksploatowany, a przede wszystkim ciasny.

Stara komenda przy ul. Rychlińskiego zostanie wyburzona. Mają tu powstać parkingi.

sza

Fot. wikipedia