Julia Piwowar z BKB Set Mazańcowice okazała się bezkonkurencyjna podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w Częstochowie, gdzie dobrze wypadli także inni badmintoniści z Mazańcowic. Zawodnicy Seta zagrali też koło Poznania.

Julia w Częstochowie wygrała w grze pojedynczej, a także w grze podwójnej z Gabrysią Skórkowską z BKS Kolejarz Częstochowa, zdobyła też trzecie miejsce w grze mieszanej z Jacobem Toczkiem. Z kolei srebrny medal w grze pojedynczej wywalczył Michał Szczypka. Świetnie zaprezentowali się młodsi zawodnicy: Karol Dubiel, Tymek Wiercigroch, Jan Halotta, Christian Toczek i Jakub Śliwka.

W Tarnowie Podgórnym koło Poznania od 11 do 13 maja rozgrywana była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Justyna Biernot i Piotr Wiercigroch wywalczyli piąte miejsce w grze mieszanej, taką samą lokatę zajęła Justyna w grze podwójnej w parze z Aleksandrą Wrońską z UKS Plesbad Pszczyna. W Mistrzostwach brali udział także Michał Borowiec i Jakub Waloszek.

       

źródło: Gmina Jasienica