Ponad 12 mln zł wpłynie do budżetu Gminy Jasienica ze sprzedaży dwóch znajdujących się obok siebie działek w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

To już siódma i ósma działka sprzedana w Strefie. Przetarg odbył się we wtorek 15 maja, działki zakupił reprezentant firmy Rawibox SA z Rawicza, producenta opakowań tekturowych. Jedna ma powierzchnię 3,9 hektara, sąsiednia – 4,22 hektara. Podobnie, jak poprzednie działki sprzedane do tej pory, tak i te grunty mają bezpośredni dostęp do infrastruktury technicznej, zlokalizowanej wzdłuż oświetlonej drogi gminnej, a więc sieci teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wodociągu. Działka może zostać zagospodarowana z przeznaczeniem m.in. na obiekty produkcyjne, składy, magazyny, pod zabudowę usługową, czy handel.

Jak podkreśla wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, w kwotach brutto kontrahent zapłacił o ponad 120 tys. zł więcej za działkę, niż wynosiła cena wywoławcza – 12,195 mln zł, gdy cena wywoławcza wynosiła 12,074 mln zł.

źródło: UG Jasienica