Pod koniec czerwca Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na drugą edycję Festiwalu Komedii „Funfest”. Laureata wybiorą widzowie.  – Gwarantujemy tydzień znakomitej zabawy ze świetnymi spektaklami komediowymi z całej Polski i nie tylko. Rozpoczniemy 19 czerwca. Festiwal potrwa sześć dni – wyjaśnił Piotr Ryncarz z impresiariatu bielskiego teatru.

Festiwal otworzą i zamkną cieszące się ogromną popularnością bielskiej widowni spektakle przygotowane przez gospodarzy. Będzie to „Pomoc Domowa” francuskiego pisarza Marca Camolettiego w adaptacji Bartosza Wierzbięty, autora tłumaczenia m.in. do filmu Shrek i w reżyserii dyrektora teatru Polskiego w Bielsku-Białej Witolda Mazurkiewicza. W finale bielscy aktorzy na Starym Rynku zaprezentują największe przeboje szwedzkiego zespołu Abba.

Festiwalowa publiczność zobaczy też spektakl Teatru Dramatycznego z Białegostoku „Mayday”, będący jedną z najlepszych komedii Ray’a Cooney’a. W programie znajdzie się również przedstawienie pt: Szalone nożyczki, które zaprezentuje  Krakowski Teatr Bagatela. Publiczność zobaczy również „Ostrą jazdę” Norma Fostera w wykonaniu aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Na bielskiej scenie wystąpią także artyści z Warszawy, w tym znana z serialu „Klan” Barbara Bursztynowicz oraz Leon Charewicz i Tomasz Ciachorowski zaprezentują spektakl „Ranny ptaszek” Colleena Murphy`ego.

Doskonały humor zapewni widzom czeski zespół Art Prometheus ze sztuką „Basen”, której pomysłodawczynią jest Veronika Riedlbauchova. Jak przekonuje Piotr Ryncarz aktorzy zabiorą widzów w atmosferę minionych czasów, w których panowie dbali w uzdrowiskach o zdrowie i tężyznę fizyczną. Nie dbając o przyziemne rzeczy, spędzali czas na twórczych rozmyślaniach o sprawach rządzących światem. Wszystko zmienia się jednak, gdy w ich towarzystwie pojawia się ładna kobieta…

O tym, który z teatrów otrzyma główną nagrodę “Złoty Rechot”, zadecydują widzowie.

 

sza