Przez 29 tygodni, co wtorek o 17.00, na Stadionie Sportowym w Rudzicy, będą prowadzone bezpłatne zajęcia nordic walking pod patronatem Ministerstwa Sportu, Akademii Santander oraz Polskiej Federacji Nordic Walking.

“NORDIC WALKING NA RECEPTĘ” – odbędzie się pod patronatem prof. nauk medycznych kardiologii Grzegorza Raczaka
przy wsparciu “AKADEMII ZDROWIA SANTANDER” to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie aktywnego stylu życia poprzez podniesienie świadomości Polaków w kwestii zdrowia. 8 maja rozpocznie się kolejny cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking. Dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki inicjatywy „Nordic Walking na Receptę”, akcja objęła aż 100 miejscowości na terenie całej Polski.
Wspólne treningi będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń będą czuwać profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy będą prowadzić godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką w każdy wtorek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.

Ministerstwo Sportu i Turystyki Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku Ziaja Polska Gdański Uniwersytet Medyczny Puchar Polski Nordic Walking 2018 Santander Consumer Bank Polska

źródło: www.pfnw.eu