Stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy, Stowarzyszenie Libertariańskie, partie Wolność i Normalny Kraj utworzyły w Bielsku-Białej koalicję wyborczą „Twój samorząd”.

Na konferencji prasowej przedstawiciele ugrupowań poinformowali, że w jesiennych wyborach samorządowych wystawią listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej i Czechowicach – Dziedzicach. Chcą także zawalczyć o miejsca  w radach gmin powiatu bielskiego.

– Jesteśmy lokalnymi liderami stowarzyszeń i partii politycznych, którzy postanowili stworzyć wspólną koalicję na zbliżające się wybory samorządowe. U podstaw naszej współpracy legło przekonanie o potrzebie zjednoczenia środowisk, którym bliska jest idea samorządu obywatelskiego, a nie urzędniczego, deregulacja, swoboda działania, samostanowienie i oddolność. Projekt ten dojrzewał praktycznie od poprzednich wyborów samorządowych – przekonują członkowie koalicji.

Wiesław Lewicki z partii Normalny Kraj podkreślił, że przystąpili do koalicji, aby rządzili obywatele, a włodarze miasta wykonywali ich wolę. Bronisław Foltyn z Wolności przyznał, że nie odnajdują się „na rynku politycznym w Bielsku-Białej”, a szczególnie wśród tego, co jest w Ratuszu. Dlatego zdecydowali się przystąpić do koalicji. – Zapraszamy  do działania wszystkie organizacje, które nie są w stanie współpracować z PiS ani z PO  – powiedział. Dodał, że „chcą stworzyć trzecią siłę w mieście”.

Umowę o utworzeniu koalicji wyborczej „Twój samorząd” podpisali m.in. Cezary Czapiga i Dariusz Piechaczek (Stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy), Krzysztof Maczyński (Stowarzyszenie Libertariańskie), Bronisław Foltyn (Wolność) oraz Wiesław Lewicki (Normalny Kraj).

20 maja w bielskim Klubie Miasto o godzinie 18.00  odbędzie się otwarta konwencja samorządowa, na którą sygnatariusze świeżo zawiązanej koalicji zapraszają wszystkich zainteresowanych.

sza