“KOBIETY WSPIERAJĄ KOBIETY” – zapraszamy na cykl darmowych spotkań prawnych dla kobiet.
Fundacja Pozytywnych Zmian i Kancelarie Adwokackie: Katarzyna Małacha-Kardasz, Monika Ramlow, Jolanta Seredyńska-Słota, Aleksandra Grochowina-Szeliga
zapraszają na cykl 10 spotkań dotyczących tematyki rozwodu, alimentów, władzy rodzicielskiej, podziału majątku, rozwiązań prawnych w sytuacji doświadczania przemocy, odpowiedzialności za długi małżonka.

Spotkania odbywać będą się raz w miesiącu, a prowadzić je będą adwokatki z Bielska-Białej, specjalizujące się w tych zagadnieniach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 17 maja 2018 r. i będzie poświęcone ogólnym zagadnieniom dotyczącym rozwodu.

Miejsce: Kancelarie Adwokackie, ul. Mickiewicza 19/5a
Godzina: 17:30 – 19:30
Wstęp darmowy.

Tematy spotkań:
1. Rozwód – ogólne najważniejsze informacje.
2. Alimenty dla dzieci.
3. Alimenty dla byłego małżonka.
4. Kontakty z dziećmi i władza rodzicielska.
5. Eksmisja byłego małżonka.
6. Podział wspólnego majątku.
7. Odpowiedzialność za długi małżonka.
8. Przemoc w małżeństwie.
9. Niebieska karta.
10. Gdzie szukać pomocy.
Współpraca Fundacji Pozytywnych Zmian z adwokatkami Katarzyna Małacha-Kardasz
i Monika Ramlow trwa już od ponad dwóch lat. Adwokatki doradzają kobietom znajdującym się w różnych sytuacjach życiowych w prowadzonym przez Fundację punkcie porad.

„Po pomoc i porady prawne zgłasza się coraz więcej pań, które pytają o te same zagadnienia związane z tematyką przeprowadzenia rozwodu, władzy rodzicielskiej, wspólnego majątku, dlatego wraz z Kancelarią Adwokacką postanowiłyśmy zorganizować otwarte, darmowe spotkania dla kobiet” – mówi Alina Kula z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Pomysł jest taki, aby nasze lokalne działanie “KOBIETY WSPIERAJĄ KOBIETY” objęło także inne tematy. Chodzi o wzajemne dzielenie się i wspieranie kobiet w różnych obszarach. Jeśli więc chciałabyś poprowadzić inne spotkanie tematyczne, skontaktuj się z nami”- mówi Anna Chęć. 

Fundacja Pozytywnych Zmian istnieje od 2012 roku w Bielsku-Białej. Celem Fundacji jest budowa społeczeństwa obywatelskiego wolnego od przemocy, opartego na równości kobiet i mężczyzn. Prowadzi działania wspierające i wzmacniające dziewczyny i kobiety, edukujemy, tworzy sztukę przeciw przemocy, prowadzi punkt interwencyjny dla kobiet pokrzywdzonych przemocą.

Kontakt:
Alina Kula – tel. 695176240, alina.kula@pozytywnezmiany.org
Anna Chęć – tel. 608500024, anna@pozytywnezmiany.org
Fundacja Pozytywnych Zmian
www.pozytywnezmiany.org

źródło: Fundacja Pozytywnych Zmian