W związku z drugim etapem modernizacji ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach, w poniedziałek 30 kwietnia br. skrzyżowanie ulic Traugutta i Wyspiańskiego zostanie wyłączone z ruchu.

Zalecany objazd dla pojazdów poprowadzony zostanie ulicami Narutowicza i Szkolną oraz – dodatkowo – Drzymały i Górniczą.

Autobusy komunikacji miejskiej, w tym PKM, MZK, PKS i Mar-Bus oraz pojazdy innych przewoźników, pojadą objazdem ulicami Traugutta – Asnyka – Szkolną. Przystanek na ulicy Wyspiańskiego zostanie czasowo wyłączony z użytkowania, a jego rolę przejmie przystanek na ulicy Szkolnej – Szkolna/Asnyka/Dziedzic. Nie ulegną zmianie godziny odjazdu autobusów z przeniesionego tymczasowo przystanku, ale – w związku z objazdem – należy się liczyć z opóźnieniami.

Prowadzący modernizację ulicy wykonawca deklaruje, że prace w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Wyspiańskiego zostaną zakończone najpóźniej do 2 maja, co umożliwi powrót autobusów na dotychczasową trasę od 3 maja.

Niezależnie od przywrócenia ruchu na przebudowywanym odcinku ulicy Traugutta, ze względu na prowadzone tam nadal prace zaleca się, aby kierowcy – w miarę możliwości i w zależności od celu podróży – nadal korzystali z objazdów ulicami Narutowicza i Szkolną oraz Drzymały i Górniczą.