Wzorem innych miast, 26 kwietnia br. na placu Bolesława Chrobrego odbył  się pierwszy „Polonez Maturzystów z Włodarzami Bielska-Białej”. – Za parę lat, obecni maturzyści, będą  dobrze wykształconymi w różnych dziedzinach ludźmi. Dobrze byłoby żeby wrócili, swoją pracą wzbogacali nasze miasto, pracowali w tutejszych przedsiębiorstwach – mówił przewodniczący Rady Miejskiej, Jarosław Klimaszewski.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zostali zaproszeni maturzyści z bielskich szkół. W tańcu towarzyszyli im nauczyciele oraz opiekunowie. – Połamania piór podczas egzaminów – życzył zgromadzonym na placu uczniom przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski, który reprezentował samorząd naszego miasta. Jednym z celów tego spotkania było podkreślenie, że  władze  doceniają młodych ludzi dążących do jak najlepszego wykształcenia i czekają na nich po zakończeniu studiów. 

Poloneza na placu Bolesława Chrobrego zakończyło wspólne  zdjęcie. Spotkaniem organizatorzy chcą zapoczątkować cykliczne wydarzenie, które  na stałe wpisze się w tradycje naszego miasta.

Organizatorem „Poloneza maturzystów z Włodarzami Bielska-Białej” było Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego przy współudziale Gminy Bielsko-Biała.

Źródło: UM Bielsko-Biała