Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o rozbój. Sprawcy korzystali z gościnności mieszkańca bielskiej Straconki, a następnie pobili i okradli gospodarza. Za przestępstwo to grozi im teraz do 12 lat więzienia. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

59-letni mężczyzna zgodził się, by para przez jakiś czas zamieszkiwała w jego domu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, chcąc zmylić pokrzywdzonego, celowo posługiwali się fałszywymi imionami. Po kilku dniach, gdy już na dobre zapoznali się z jego stanem majątkowym, pobili i okradli mężczyznę. Ich łupem padły 2 telewizory. Sprawcy skradli też z mieszkania laptopa, aparat fotograficzny oraz telefon komórkowy. Właściciel wycenił starty na blisko 3 tysiące zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci poszukiwali napastników. Szybko ustalili ich personalia. Zatrzymali 20-latkę i jej 29-letniego partnera. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni odnaleźli środki odurzające. Policjanci odzyskali też skradzione przez nich mienie. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymani byli już w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu.