Już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych zgłosiło się, by od połowy maja do końca czerwca zbierać klapki dla afrykańskich maluchów w Gambii. Tym samym akcja „Klapki dla Gambii” nabiera rozpędu i rozmachu. W minionym roku udało się wysłać do Gambii 680 par nowych, plastikowych klapków dla afrykańskich dzieci. 

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – choć liczymy na więcej i więcej. Niezmiernie cieszy nas tak duże zainteresowanie i nadal apelujemy, by przyłączyć się do projektu i zostać oficjalnym Partnerem lub Ambasadorem Akcji – mówi Maciej Kalarus, pomysłodawca akcji.

Od 25 kwietnia organizatorzy będą rozdawać specjalnie przygotowane na tę okazję olbrzymie kartony oraz plakaty informacyjne. W razie potrzeby istnieje także możliwość, by pobrać plakaty i ulotki w formie elektronicznej ze strony internetowej akcji (zakładka media). – Planujemy także zorganizować pod koniec czerwca „KLAPKOMANIĘ”, czyli wydarzenie społeczne, podczas którego uczniowie ze swoich szkół i przedszkoli będą mogli przywieźć klapki do Akademii i wrzucać je do specjalnie na ten cel przygotowanego pojemnika – informuje Maciej Kalarus.

Oficjalnym organizatorem akcji „Klapki dla Gambii” jest od tego roku Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a nad sprawną organizacją całego przedsięwzięcia czuwają studenci z Koła Naukowego HORYZONT.

Więcej informacji na stronie internetowej „Klapki dla Gambii” (kliknij).