Wczoraj od uderzenia pioruna zapalił się budynek mieszkalny przy ulicy Słonecznej w Zasolu Bielańskim. Do pożaru doszło przed godziną 20. Paliła się więźba dachowa wraz z ociepleniem poddasza, która zapaliła się na skutek uderzenia pioruna w poszycie dachowe.

Pierwsze działania podjął 60-letni właściciel budynku, przy użyciu węża ogrodowego. Po ugaszeniu pożaru przez jednostki straży pożarnej, przystąpiono do prac rozbiórkowych, usuwając resztki nadpalonych elementów ocieplenia na zewnątrz budynku i przelewając je wodą.

Następnie strażacy sprawdzili za pomocą kamery termowizyjnej miejsce pożaru, aby wyeliminować możliwość powstania nowych zarzewi ognia. W związku z faktem, że właściciel budynku długo przebywał w strefie zadymionej zastosowano tlenoterapię. Wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które zbadało poszkodowanego. Po przebadaniu mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia.

W działaniach trwających blisko dwie godziny, wzięło udział dziewięć zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dachowe, nadpalona została konstrukcja więźby dachowej, ocieplenie poddasza, instalacja elektryczna oraz wykończenie pomieszczeń mieszkalnych. 

Źródło: PSP Bielsko-Biała