W najbliższy piątek nastąpi otwarcie magazynu śniegu Beskid Sport Arena w Szczyrku oraz rozpocznie się formowanie trasy narciarskiej na okres Majówki. Magazyn o łącznej objętości około 3,5 tyś m3 zlokalizowany jest na górnej polanie ośrodka. 

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku, w okresie pomiędzy 20.03.2018, a 5.04.2018. wybudował nowy magazyn śniegu o łącznej objętości około 3,5 tyś m3.  Wszystkie prace były wykonywane z wykorzystaniem technologii wiodącej światowej firmy w zakresie utrzymania i produkcji śniegu z austriackiego Kitzbuchel. Magazyn śniegu posłuży do budowy trasy zjazdowej na okres „Majówki”, czyli od 28.04.2018 do 6.05.2018. Trasa numer 4 będzie miała 180 m długości i 30 m szerokości.

Budowa trasy w tym okresie obejmie śnieg zmagazynowany w magazynie oraz śnieg wyprodukowany za pomocą maszyny, która wytwarza plastyczny śnieg przy dodatnich temperaturach. Technologia ta pozwala dostosować się do wymogów ochrony środowiska, ograniczając poprzez magazynowanie śniegu wydatkowanie energii elektrycznej i zużycie wody.

Budowa magazynu śniegu polega na przetransportowaniu przy po mocy ratraków części dostępnego śniegu z wybranych tras w jedno wyznaczone miejsce. Następnie odbywa się formowanie pryzmy. Powierzchnie „śnieżnej góry” są utwardzane za pomocą systemu iniekcji wodnej. Na końcu odbywa się przykrywanie magazynu płachtami o specjalnych właściwościach izolacyjnych.